Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Mieczysław Kieca, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego bez tajemnic ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Mieczysław Kieca, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego bez tajemnic. Jest urzędującym prezydentem Wodzisławia. Ma 44 lata
Mieczysław Kieca, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego bez tajemnic. Jest urzędującym prezydentem Wodzisławia. Ma 44 lata arc prywatne
W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Kandydatów do fotelu prezydenta Wodzisławia Śląskiego poprosiliśmy o to, by nam o sobie opowiedzieli. Dziś bez tajemnic Mieczysław Kieca, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego.

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę Mieczysława Kiecy, kandydata na prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Przygotowaliśmy sylwetkę kandydata, prezentując ją zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej.

Mieczysław Kieca jest urzędującym prezydentem Wodzisławia Śląskiego. Ma 44 lata. Oto, co powiedział nam o sobie.

Wykształcenie: wyższe inżynierskie i magisterskie, dodatkowo - studia podyplomowe i studia MBA (Master of Business Administration)

Komitet wyborczy: KWW Nasz Wodzisław

Praca (kariera zawodowa): od 2006 roku prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego.

Hobby/zainteresowania/sposób spędzania wolnego czasu: przede wszystkim długie wycieczki górskie z rodziną i przyjaciółmi, spotkania, dobry serial.

Gdzie mieszka: na Starym Mieście w Wodzisławiu Śląskim.

Jakie ma auto: peugeot.

Inne informacje/ciekawostki: obejmując urząd prezydenta miasta w wieku 27 lat, byłem najmłodszym urzędującym prezydentem w Polsce, w przeszłości byłem harcerzem, z czego jestem bardzo dumny.

Najważniejsze punkty programu wyborczego

  • 1. budowa nowych miejskich obiektów sportowo-widowiskowych z dobrym zapleczem treningowym (nowa hala, zmodernizowany stadion), budowa nowego dworca autobusowego z pięknym zielonym dachem oraz ścieżki rowerowo-spacerowej do Trzech Wzgórz i centrum miasta;
  • 2. remont sieci dróg za ponad 30 mln zł z Polskiego Ładu;
  • 3. realizacja programu nowego budownictwa mieszkań na wynajem oraz program wsparcia budownictwa jedno- i wielorodzinnego;
  • 4. poszerzenie oferty szkół, przedszkoli i żłobków;
  • 5. organizacja Dni Miasta na najlepszym poziomie;
  • 6. rozwój i modernizacja sieci monitoringu.

Dlaczego startuje w wyborach samorządowych

- Jako wodzisławianie jesteśmy dziś bardzo dumni. Mieszkamy w średniej wielkości mieście. A znajdujemy tu przepiękne miejsca do spotkań, rekreacji. Odrestaurowaliśmy już ważne dla nas dworzec kolejowy, Pałac Dietrichsteinów, basztę, Balaton, basen na Wilchwach, Wodzisławskie Centrum Kultury. Teraz czas na wieżę ciśnień, upiększenie rynku, Parku Miejskiego, wprowadzanie jeszcze więcej zieleni. Stworzyliśmy Rodzinny Park Rozrywki, Dziuplę dla dzieci potrzebujących wsparcia, miejsca spacerów i odpoczynku w dzielnicach. Mamy szkoły, które są przykładem dla kraju. Wciąż staramy się realizować to, co dla miasta najważniejsze. Wiemy, jak budować obiekty, remontować drogi, budynki, przestrzenie, jak tworzyć żłobki, programy edukacyjne, opiekuńcze, ofertę wydarzeń, warunki do inwestowania dla przedsiębiorców dających miejsca pracy. Znamy mechanizmy rządzące samorządem. I cały czas się doskonalimy. Chcemy, jako ja i mój zespół, wykorzystać to doświadczenie, wiedzę, by nowa kadencja, była nie tylko dla mnie ostatnią, ale też najlepszą i najbardziej rozwojową ze wszystkich. TAK! Twórzmy RAZEM Wodzisław.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto