Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie nowy budynek sądu w Wodzisławiu Śląskim? "Nowy sąd to dla nas mieszkańców lepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości"

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Obecny budynek Sądu Rejonowego przy ulicy Sądowej
Obecny budynek Sądu Rejonowego przy ulicy Sądowej Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM Wodzisław Śląski
REGION. Wiele wskazuje na to, że wkrótce Wodzisław Śląski wzbogaci się o nowy budynek sądu. Ten miałby zostać zlokalizowany na miejskiej działce w dzielnicy Jedłownik Szyb. - Ten pomysł pojawił się już wiele lat temu, jednak ostateczne decyzje należą i należały do wyższych organów - podkreśla w mediach społecznościowych Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Nowy budynek sądu w Wodzisławiu Śląskim?

Jak tłumaczą urzędnicy z Wodzisławia Śląskiego, pomysł lokalizacji nowego sądu na terenie miasta pojawił się wiele lat temu. Jednak decyzje w tej sprawie leżały i leżą w gestii wyższych organów, przede wszystkim Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Sprawa ta przeleżała bez jakichkolwiek wiążących decyzji ostatnie osiem lat. Teraz powrócił wniosek, by działkę na Jedłowniku Szybie, w pobliżu osiedla Batory, przejąć od miasta i wybudować na niej nowoczesny budynek sądu - tłumaczą wodzisławscy urzędnicy.

Zdaniem prezydenta Mieczysława Kiecy, w trakcie ostatniej jego wizyty w Warszawie, rozmawiano między innymi możliwości poszerzenia usług sądowych na terenie naszego miasta. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości mieli wówczas potwierdzić chęć ulokowania nowego budynku sądu na terenie Wodzisławia Śląskiego.

- Nowy sąd w naszym mieście to dla nas, mieszkańców, lepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości, usług sądowych i z pewnością poprawa jakości obsługi klientów, w tym szybsze załatwianie spraw. [...] Czekamy na dalsze kroki, wiążące decyzje wyższych organów w tej sprawie i działamy - podkreśla prezydent Mieczysław Kieca.

Wkrótce powinny być znane szczegóły dotyczące planowanej inwestycji.

Obecnie Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim mieści się przy ulicy Sądowej 3. Budynek, w którym mieści się wodzisławski sąd jest pozostałością po zabudowie klasztornej Franciszkanów-Minorytów. Wydział Rodzinny i Nieletnich oraz Wydział Ksiąg Wieczystych mieszczą się z kolei w budynku przy ulicy 26 Marca 44.

Obecny budynek Sądu Rejonowego przy ulicy Sądowej

Będzie nowy budynek sądu w Wodzisławiu Śląskim? "Nowy sąd to...

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto