Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieczysław Kieca wciąż chce być prezydentem Wodzisławia Śląskiego. Potwierdził start w wyborach. "Rozwój, mniej emocji i konkretna praca"

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Facebook.com, Mieczysław Kieca
- Mamy jeszcze trochę dobrego do zrobienia. Trochę do nadrobienia po tej kończącej się, pełnej przeciwności, naznaczonej pandemią, wojną, kłopotami lokalnymi kadencją - wskazuje prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, który potwierdził swój udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Po raz piąty Kieca chce zostać prezydentem miasta.

Mieczysław Kieca wciąż chce być prezydentem Wodzisławia Śląskiego

Niewiele zabrakło, by poprzez minione wybory parlamentarne, nastąpiła zmiana na stanowisku prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Prezydent miasta Mieczysław Kieca, starał się bowiem o mandat posła, zajmując czwarte miejsce w kolejności największej liczby zdobytych głosów na liście Koalicji Obywatelskiej. Choć ponad 13,4 tys. osób obdarzyło Kiecę zaufaniem, nie wystarczyło to, by zasiąść w sejmowych ławach, gdyż lepszy wynik osiągnęli Krzysztof Gadowski, Marek Krząkała i Gabriela Lenartowicz (uzyskując kolejno 36 tys., 18,6 tys. i 16,5 tys. głosów).

Dotychczasowy prezydent Wodzisławia Śląskiego nie składa jednak broni i zapowiedział już start w tegorocznych wyborach samorządowych. Chce bowiem po raz kolejny zasiąść na tym stanowisku.

- Po świętach podjąłem decyzję, że będę kandydował w wyborach na prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego. Chcę, aby nasze miasto zmieniało się dalej tak dynamicznie jak do tej pory. Chcę, abyśmy wspólnie realizowali marzenia, tak jak do tej pory. Chcę, aby obok mnie była drużyna, która zagwarantuje miastu stabilizację, mniej emocji, konkretną pracę, działanie zgodnie z prawem, uczciwość i pełen rozwój - wskazywał w grudniu prezydent Wodzisławia Śląskiego w trakcie oświadczenia w mediach społecznościowych.

Zdaniem Mieczysława Kiecy, mijająca kadencja nie należała do najłatwiejszych, między innymi ze względu na trudną sytuację geopolityczną.

- To była bardzo trudna kadencja, ze względu na pandemię, kryzys na Ukrainie i ze względu na bardzo trudną współpracę. Ta kadencja pokazała, że można realizować nasze marzenia. Wybudowaliśmy dworzec, wróciliśmy na kolejową mapę Polski. Dbaliśmy o naszą historię i kulturę [...] Stworzyliśmy nowe przestrzenie rozrywki, kultury i wypoczynku. Kropką nad "i" był wodzisławski Balaton, o którym mówiło się latami - podkreślał wówczas Mieczysław Kieca, wymieniając dalej budowę dróg, kanalizacji, wydarzenia kulturalne i infrastrukturę dla najmłodszych.

W piątek 9 lutego, prezydent Wodzisławia Śląskiego ogłosił, że zarejestrowany został samorządowy komitet wyborczy, ostatecznie potwierdzając swój udział w wyborach.

- Do wyborów idziemy z nową, mocną siłą! Co mnie ogromnie cieszy, na listach wyborczych mamy prawie komplet. Łącznie do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Wodzisławskiego mamy blisko 100 kandydatów - wskazał prezydent Kieca.

Mieczysław Kieca sprawuje urząd prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego od 2006 roku. W chwili objęcia urzędu miał 27 lat, stając się tym samym najmłodszym urzędującym prezydentem miasta.

Kontrkandydatem dla Mieczysława Kiecy będzie Alan Szatyło, działacz społeczny, który ma startować z ramienia stowarzyszenia Wodzisław 2.0. Wydaje się, że oficjalne potwierdzenie startu przez kolejnych kandydatów, to tylko kwestia czasu.

Wybory samorządowe 2024 zaplanowano na 7 kwietnia. Druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto