MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Miliony złotych na rozbudowę Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śl. Powstanie nowa infrastruktura. Sprawdźcie szczegóły ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Planujemy zbudować nowe parkingi, piesze nawierzchnie utwardzone, nawierzchnie drogowe, zainstalować małą architekturę, oświetlenie, zadbać o odwodnienie z wód opadowych nowego terenu oraz nasadzenia. Warto dodać, że miasto jest zainteresowane zakupem wieży ciśnień i terenami wokół niej. Te także miałyby zostać przeznaczone m.in. na miejsca parkingowe - wskazuje ratusz.
Planujemy zbudować nowe parkingi, piesze nawierzchnie utwardzone, nawierzchnie drogowe, zainstalować małą architekturę, oświetlenie, zadbać o odwodnienie z wód opadowych nowego terenu oraz nasadzenia. Warto dodać, że miasto jest zainteresowane zakupem wieży ciśnień i terenami wokół niej. Te także miałyby zostać przeznaczone m.in. na miejsca parkingowe - wskazuje ratusz. DS Media, Wizualizacje
WODZISŁAW ŚLĄSKI. Przed miastem rozbudowa Centrum Przesiadkowego, które od lipca 2019 roku służy mieszkańcom miasta i regionu. Prace obejmą kilka obszarów, m.in. budowę dworca autobusowego i zagospodarowanie terenów przy dworcu kolejowym. Projekt rozbudowy ukierunkowany będzie na zwiększenie atrakcyjności komunikacji publicznej - autobusowej i kolejowej dla mieszkańców, a także wsparcie gospodarki niskoemisyjnej na terenie Wodzisławia w ramach tworzenia infrastruktury dla zrównoważonego i efektywnego wykorzystania środków transportu.

Zagospodarowane zostaną tereny przy przystankach kolejowych. W przypadku stacji Wodzisław Śląski Centrum powstać ma chodnik do przystanku od mostku na Leśnicy. Natomiast przy dworcu kolejowym na Nowym Mieście zaplanowano parking Park&Ride na działce za obiektem.

- Planujemy zbudować nowe parkingi, piesze nawierzchnie utwardzone, nawierzchnie drogowe, zainstalować małą architekturę, oświetlenie, zadbać o odwodnienie z wód opadowych nowego terenu oraz nasadzenia. Warto dodać, że miasto jest zainteresowane zakupem wieży ciśnień i terenami wokół niej. Te także miałyby zostać przeznaczone m.in. na miejsca parkingowe. To kolejne ważne spośród planowanych na nadchodzący czas zadanie - wskazuje urząd miasta.

- Negocjujemy zakup wieży ciśnień, która sąsiaduje z budynkiem dworca kolejowego. Mam nadzieję, że uda nam się ją zakupić za symboliczną złotówkę. Chcemy dać jej nowe życie. Może w formie debaty, rozmów znajdziemy w przyszłości pomysł na to, jak zaadoptować ten budynek - mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Na rozbudowę Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim miasto wynegocjowało blisko 14 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Śląska 2021-2027 (FE SL 2021–2027, III. MOBILNE ŚLĄSKIE, priorytet FESL.03 Funduszu Europejskie dla zrównoważonej mobilności, działanie FESL.03.02 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska – ZIT). Planowany koszt całkowity szacowany na podstawie Alokacji dostępnej w ramach ZIT to przeszło 16,2 mln zł. Miasto Wodzisław Śląski jest w posiadaniu związanego z planowaną inwestycją programu funkcjonalno-użytkowego, w formule zaprojektuj-wybuduj.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto