Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wodzisław: Wygrana młodych koszykarek

Arkadiusz Biernat
Po przerwie spowodowanej pauzą w rozgrywkach udanie na parkiet powróciły juniorki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Najstarsze koszykarki wodzisławskiego klubu, grając we własnej hali, pokonały drużynę ISSiR Wisła 67:51.

W pierwszych minutach spotkania koszykarki Olimpii wypracowały sobie kilka punktów przewagi, którą jednak szybko straciły głównie z powodu bardzo słabej skuteczności rzutowej. Przełom nastąpił dopiero w kwarcie trzeciej.

- W tej części gry zdecydowanie lepiej grające w obronie wodzisławianki wymusiły kilka błędów u grających w ataku przeciwniczek i przechwyciły kilka piłek, co z kolei pozwoliło wyprowadzić całą serię szybkich ataków zakończonych zdobyciem łatwych punktów - mówi Grzegorz Korzeń, trener zawodniczek.

Gdy przewaga punktowa Olimpii w czwartej kwarcie osiągnęła poziom dwudziestu punktów - wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa gospodyniom. Jednak kilka zbyt szybko oddanych niecelnych rzutów bez zbiórki spowodowało, że "Wiślaczki" zmniejszyły straty i „wrócily” do gry.

Dopiero przerwa wzięta na żądanie trenera wodzisławskiej drużyny i rozmowa z zawodniczkami przywróciły w poczynania koszykarek Olimpii spokój i rozsądek w ataku, a wstawki kombinowanej gry w obronie pozwoliły ponownie uzyskać bezpieczną 16- punktową przewagę, której gospodynie już nie oddały do końca meczu.

Najskuteczniejszą zawodniczka wodzisławskiej drużyny była Karolina Mikołajewska - zdobywczyni 19 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrała również Patrycja Tatarczyk, która będąc zawodniczką dwa lata młodszą od przeciwniczek nie tylko zdobyła 12 punktów, ale co ważniejsze bardzo dobrze radziła sobie jako prowadząca grę.

Swój kolejny mecz zawodniczki z Wodzisławia rozegrają po feriach zimowych z drużyną MOSM Bytom, a stawką spotkania będzie trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska drużyn do lat osiemnastu.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – ISSiR Wisła 67:51 (11:13, 11:11,26:6, 19:21)

Mikołajewska Karolina – 19 pkt. Karwot Julia 15, Wiertelak Żaneta 13, Tatarczyk Patrycja 12, Cywka Wiertelak Agnieszka 6, Cywka Marta 2 Walocha Wioletta 0, Walocha Karolina 0

Zdjęcia: ZKK Olimpia Wodzisław