Wodzisław: Zorza pokonała akademiczki z Katowic

AREK
Po bardzo emocjonującym spotkaniu Zorza Wodzisław Śl. pokonała KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice 3-1 w rozgrywkach III ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które w pewnym momencie prowadziły już 9-4. Na szczęście wodzisławianki szybko się zmobilizowały i wyszły na prowadzenie. - Po objęciu prowadzenia, podopieczne trenera Brzezinki, z zimną krwią punktowały przeciwniczki, odnosząc przekonujące zwycięstwo 25:15 - komentuje Dariusz Firut, prezes Zorzy. Zgoła inaczej wyglądał drugi set. - Studentki z Katowic zagrały jak w transie, szczególnie dobrze prezentując się w bloku i obronie. Wodzisławianki miały duże problemy ze sforsowaniem równego, wysokiego bloku. Wodzisławianki również popisywały się wieloma obronami, ale nie ustrzegły się też prostych błędów, co skutkowało wysoką przegraną w drugiej odsłonie 9:25 - dodaje Firut

Wysoka porażka nie załamała naszych siatkarek, które na początku trzeciego seta przegrywały już 7:11. - Wtedy ciężar gry wzięła na swoje barki kapitan wodzisławskiej drużyny - Agnieszka Ostrzołek, która w ważnych momentach popisywała się skutecznymi atakami i poderwała swoje koleżanki do walki. Nasze zawodniczki zaczęły bronić mocne ataki katowiczanek, wygrywając kilka długich wymian. Ponownie w naszej drużynie zaczęła funkcjonować zagrywka, co przełożyło się na większe trudności z rozegraniem piłki po stronie przeciwniczek - wyjaśnia prezes Zorzy.Set trzeci był pełen emocji i długich akcji. Ostatecznie zwycięsko z niego wyszły nasze zawodniczki 25:22.

W czwartej odsłonie spotkania, wodzisławianki niesione dopingiem swoich fanów zaprezentowały pełnię swoich umiejętności. Górowały nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Siatkarki Zorzy nie pozostawiły złudzeń, która z ekip tego dnia jest lepsza i zdecydowanie wygrały ostatnią partię 25:18.

Zorza po sześciu kolejkach zajmuje szóste miejsce. Do pierwszej Victorii Lubliniec traci 2 punkty.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice 3:1 (25:15, 9:25, 25:22, 25:18)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Marta Wójcik, Karolina Sowisz, Patrycja Szado, Patrycja Michalska (libero), Magdalena Prokop, Klaudia Zawidzka, Monika Szczygieł, Paulina Kosińska.