Zorza wygrała na koniec rundy zasadniczej

AREK
Zorza Wodzisław Śl. wygrała z MOSM Tychy w ostatniej kolejce rundy zasadniczej III ligi.

Podopieczne trenera Brzezinki przed własną publicznością podejmowały srebrne medalistki z ubiegłego sezonu MOSM Tychy. Wodzisławianki już wcześniej zapewniły sobie awans do turniejów finałowych III ligi i spotkanie rozpoczęły zbyt rozluźnione. To przy zawsze groźnej i mądrze grającej ekipie z Tychów, musiało skończyć się wysoką porażką w secie otwierającym mecz.

Na szczęście przerwa pomiędzy setami wpłynęła mobilizująco na nasze zawodniczki, które od początku drugiej partii przejęły inicjatywę i w kolejnych odsłonach zagrały już zdecydowanie skuteczniej. Pewnie wygrany set drugi i jeszcze lepsza gra w secie trzecim, spowodowały, że po trzech partiach Zorza prowadziła 2:1. Tyszanki jeszcze próbowały nawiązać walkę w czwartej odsłonie spotkania, która była najbardziej wyrównanym fragmentem meczu,. Jednak wodzisławianki, głośno dopingowane przez swoich kibiców, nie pozwoliły by zwycięstwo za 3 punkty wymknęło im się z rąk i wygrały tego seta 25:22, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Wygrana w tym meczu zapewniła podopiecznym trenera Brzezinki pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej III ligi, co wiąże się z organizacją drugiego turnieju finałowego z udziałem czterech najlepszych zespołów na Śląsku. Pierwszy turniej finałowy odbędzie się w dniach 10-12 lutego. Termin drugiego turnieju, którego gospodarzem będzie Zorza, nie został jeszcze ustalony. Dopiero wyniki tych rozgrywek ustalą ostateczną kolejność najlepszej czwórki zespołów i wyłonią ekipy, które będą miały możliwość walki o awans do II ligi piłki siatkowej.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - MOSM Tychy 3:1 (10:25, 25:19, 25:17, 25:22)

MKS Zorza: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Patrycja Szado, Marta Wójcik, Patrycja Michalska (libero), Karolina Sowisz, Magdalena Prokop, Daria Hibner, Monika Szczygieł, Paulina Kosińska (libero).