ISSiR Start Wisła - ŻKK Olimpia Wodzisław 50:72

AREK
ŻKK Olimpia Wodzisław
ISSiR Start Wisła - ŻKK Olimpia Wodzisław 50:72. To już drugie zwycięstwo naszych seniorek w II lidze. Tym cenniejsze, że zdobyte na wyjeździe.

Pierwsza kwarta meczu dzięki celnym rzutom Weroniki Oskwarek i Moniki Opiatowskiej rozpoczęła się od prowadzenia wodzisławianek 4:0, jednak w miarę upływu czasu spotkanie wyrównało się i toczyło kosz za kosz. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej kwarty celny rzut zza lini 6,25 Aleksandry Lewoń-Szczansny pozwolił podopiecznym trenera Grzegorza Korzenia uzyskać trzypunktowe prowadzenie 11:14.

Przełom nastąpił w kwarcie drugiej, w której wodzisławskie zawodniczki przyspieszyły grę w ataku i w ciągu pierwszych 7 minut tej części gry, zdobyły 19 punktów same tracąc tylko 2. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 20:35 dla Olimpii, a najlepszymi zawodniczkami wodzisławskiej drużyny w tej części gry były: Aleskandra Lewoń-Szczansny i Aleksandra Piechaczek - obie zdobyły po 10 punktów.

W kwarcie trzeciej i czwartej znowu oglądaliśmy wyrównany pojedynek z minimalną tylko przewagą wodzisławskiej drużyny, która - tym razem głównie za sprawą Weroniki Oskwarek i Joanny Soboty - powoli powiększała przewagę punktową nad zespołem z Wisły. Ostatnie trzy punkty meczu w akcji 2+1 zdobyła Joanna Sobota i całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem koszykarek Olimpii Wodzisław.

ISSiR Start Wisła - ŻKK Olimpia Wodzisław 50:72 (11:14, 9:21, 17:23, 13:14)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Joanna Sobota 20 (1x3), Aleksandra Lewoń-Szczansny 16 (4x3) Aleksandra Piechaczek 15 (1x3), Weronika Oskwarek 14 (1x3) Opiatowska Monika 4, Karwot Julia 2, Wiertelak Agnieszka 1, Patrycja Tatarczyk 0, Cywka Marta 0, Moskwa Klaudia 0, Walocha Wioletta 0, Walocha Karolina 0.

W meczu z powodu kontuzji nie wystąpiła Karolina Mikołajewska oraz rekonwalescentka Żaneta Wiertelak. Kolejne spotkanie wodzisławskie zawodniczki rozegrają już w sobotę (19 października) o godzinie 16. Przeciwnikiem drużyny Olimpii będzie zespół TS Wisła Kraków