Młodziczki Zorzy w wielkim finale!

AREK
Wielki sukces wodzisławskich siatkarek. Młodziczki Zorzy Wodzisław awansowały do finału Mistrzostw Śląska.

Rozstrzygający o awansie turniej rozegrano wczoraj w Wodzisławiu Śląskim.

- Podopieczne trenera Mariusza Lechowicza w pierwszym meczu turnieju spotkały się z drużyną Sokół 43 AZS AWF Katowice. Wodzisławianki rozpoczęły sparaliżowane stawką pojedynku i po chwili przyjezdne prowadziły 8:2. W tym momencie na awans do finału miały szansę jeszcze wszystkie zespoły, co wpłynęło mobilizująco na katowiczanki. Siatkarki Zorzy powoli porządkowały jednak swoją grę i systematycznie odrabiały stratę. Ekipa z Wodzisławia Śląskiego, wsparta głośnym dopingiem kibiców, dogoniła rywalki przy stanie 20:20, z każdą chwilą grając coraz pewniej, co skutkowało wygraną 25:22 - komentuje Dariusz Firut, prezes Zorzy.

Druga partia to już wyraźna dominacja gospodyń, które z każdą chwilą grały z większym polotem, prezentując widowiskową i skuteczną siatkówkę. - Set wygrany 25:14 i cały mecz 2:0, zapewnił podopiecznym trenera Lechowicza awans do finału Mistrzostw Śląska - dodaje Firut.

W drugim turniejowym spotkaniu, LKPS Borowno gładko pokonał załamane katowiczanki 2:0.

Następny przeciwnikiem zawodniczek z Borowna były gospodynie półfinałowego turnieju. Stawką było pierwsze miejsce w grupie. - By wygrać grupę, wodzisławianki musiały pokonać Borowno 2:0 i liczyć na korzystny bilans "małych punktów" - wyjaśnia Firut.

Nasze siatkarki niesione ogłuszającym dopingiem kibiców, realizowały swój plan i po niezwykle zaciętym boju wygrały pierwszą partię 25:17. Drużyna z Borowna, nie zamierzała rezygnować z wygrania grupy i w drugim secie postawiły twarde warunki. Mimo to, inicjatywa należała do gospodyń, które prowadziły przez większość odsłony.

Gra wodzisławianek załamała się przy stanie 16:14. Nieprzyjemna zagrywka liderki ekipy z Borowna sprawiła w tym momencie ogromne trudności przyjmującym Zorzy i pomimo roszad w naszym składzie nie udało się wygrać tego seta. Przegraliśmy 21:25. Ta partia przesądziła o wygraniu grupy półfinałowej przez LKPS Borowno, co załamało wodzisławianki. Pomimo niesłabnącego dopingu, nie potrafiły już nawiązać walki w tie-breaku i przegrały go wysoko 2:15.

Ostatecznie siatkarki MKS Zorza Wodzisław Śl. zajęły drugie miejsce w grupie półfinałowej i uzyskały awans do fazy finałowej Mistrzostw Śląska.