MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śl. z szansą na ważną nagrodę. Aż 20 tys. zł za nowatorską inicjatywę edukacyjną!

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Wodzisławskie Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w finale ogólnopolskich zmagań o nagrodę Przewroty Centrum Nauki Kopernik
Wodzisławskie Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w finale ogólnopolskich zmagań o nagrodę Przewroty Centrum Nauki Kopernik UM Wodzisław
WODZISŁAW ŚLĄSKI. Z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika, przypadających w 2023 roku, Centrum Nauki Kopernik wyróżniło osoby i zespoły, których nowatorskie idee i konsekwentna działalność wnoszą nową jakość do edukacji. Ustanowiono nagrodę Przewroty. Spośród 366 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski kapituła wewnętrzna za nowatorskie inicjatywy edukacyjne wyłoniła 10 finalistów. Wśród nich znalazło się Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim.

Przewroty zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

lokalnej – dotyczącej inicjatyw skierowanych do lokalnych społeczności (np. uczniów konkretnej szkoły, mieszkańców osiedla, dzielnicy, wsi, miasta), które mają oddziaływanie na konkretną, policzalną społeczność;

ogólnopolskiej – dotyczącej inicjatyw skierowanych do szerokiego grona odbiorców i obejmującej swoim zasięgiem społeczność ponadlokalną.

Oświatowe Centrum Nauki Techniki zostało finalistą w kategorii lokalnej

Warto przypomnieć, że Oświatowe Centrum Nauki i Techniki, które działa przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim stwarza możliwości rozwoju wielu umiejętności i zawodowych pasji. W Centrum znajdują się m.in. pracownie: mechatroniki ze stanowiskami komputerowymi i tablicą multimedialną, chemiczno-fizyczna z szafami laboratoryjnymi, ceramiczna z piecami do wyrobu ceramiki i obróbki cieplnej szkła, gastronomiczna z potrzebnymi sprzętami kuchennymi, krawiecka ze stanowiskami z maszynami do szycia i stolarska z profesjonalnymi zestawami sprzętów oraz sale: fotograficzno-malarska z wystawami i sensoryczna – adresowana do najmłodszych, z interaktywną podłogą. Dyrektor tego miejsca jest dr Emilia Kopiec.

Lista wszystkich finalistów

Kategoria ogólnopolska

  • Akademia Fact-checkingu
  • Dom Spokojnej Młodości
  • Dopamina
  • Instytut Dobrej Śmierci
  • Leśna Banda


Kategoria lokalna

  • Badania właściwości fizyko-chemicznych ziemi piotrkowskiej
  • Laboratoria Miejskie
  • Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim
  • SzkoUA - Warszawska Szkoła Ukraińska
  • 3LAB Pracownia Innowacji - III LO w Gdyni

Laureaci i laureatki otrzymają autorską statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 20 tys. złotych. Zwycięzcy Przewrotów spotkają się podczas wyjątkowej gali, która odbędzie się w maju 2024 roku w Centrum Nauki Kopernik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto