MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy 1 Maja w Gołkowicach. Jest umowa na modernizację kolejnego odcinka drogi. Prace rozpoczną się już niedługo ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa jezdni wraz z przebudową chodnika i odwodnienia drogi oraz przebudową kolidujących słupów. Wykonana zostanie także sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły. Wartość inwestycji wyniesie blisko 5,6 mln zł.
W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa jezdni wraz z przebudową chodnika i odwodnienia drogi oraz przebudową kolidujących słupów. Wykonana zostanie także sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły. Wartość inwestycji wyniesie blisko 5,6 mln zł. Powiat wodzisławski
Dzisiaj, 18 kwietnia, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim została podpisana umowa na przebudowę ul. 1 Maja w Gołkowicach. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę odcinka o długości 687 metrów - od skrzyżowania z ul. Strażacką do skrzyżowania z ul. Piotrowicką.

W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa jezdni wraz z przebudową chodnika i odwodnienia drogi oraz przebudową kolidujących słupów. Wykonana zostanie także sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły. Wartość inwestycji wyniesie blisko 5,6 mln zł. Powiat wodzisławski na realizację zadania pozyskał dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” w wysokości 3,3 mln zł. Wkład własny zostanie sfinansowany z budżetów powiatu wodzisławskiego i gminy Godów.

Umowę podpisali dzisiaj starosta wodzisławski Leszek Bizoń, członek zarządu Jan Zemło oraz Szymon Tetla z firmy DROGRÓD, odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

Realizacja zadania ma się rozpocząć w maju 2024 roku, a zakończyć w czerwcu roku następnego.

To kolejny odcinek ulicy 1 Maja w Gołkowicach

Przypomnijmy w czerwcu 2023 roku do użytku został już oddany ponad 300 metrowy zmodernizowany odcinek ul. 1 Maja w Gołkowicach – od skrzyżowania z ul. Celną do skrzyżowania z ul. Strażacką. Koszt tamtej inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł, z czego połowę stanowiły środki pozyskane przez zarząd powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny sfinansowany został z budżetów powiatu wodzisławskiego i gminy Godów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto