Wodzisłąw: MKS awansował do play-off

Arkadiusz Biernat
MKS Wodzisław Śl. zapewnił sobie awans do rozgrywek play - off strefy śląsko – opolskiej. W ostatnim meczu nasi koszykarze pokonali MOSiR Cieszyn (25:15, 26:11, 20:19, 22:18).

Od początku meczu widać było zdecydowaną przewagę drużyny wodzisławskiej. Aktywna obrona i składne akcje w grze szybkim atakiem spowodowały zwiększającą się przewagę punktową, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się, widać było niezłą skuteczność i przewagę na tablicach wodzisławian. Mecz był pod kontrolą do samego końca. Była okazja, aby dać możliwość sprawdzenia swoich aktualnych możliwości w większym wymiarze czasowym wszystkim zawodnikom.

Do zakończenia rozgrywek na Śląsku pozostała jedna kolejki spotkań (mecz wyjazdowy w Dąbrowie Górniczej)

MKS Wodzisław Śl. zapewnił sobie awans do rozgrywek play - off strefy śląsko – opolskiej. Tam czeka na nasz zespół mistrz woj. opolskiego Pogoń Prudnik. Dwumecz z tą drużyną zadecyduje, czy nasi młodzi koszykarze awansują do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-1 4, którego gospodarzem może być zespół z Poznania.

MU-1 4 w grupie śląsko-opolskiej.
MKS Wodzisław Śląski – MOSiR Cieszyn 93:63 (25:15, 26:11, 20:19, 22:18)
Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Banasik Bartosz 16, Wutke Sebastian 16, Syska Kamil 12, Wilk Bartosz 12, Wodecki Tomasz 10, Wieczorek Jakub 9, Paryło Jan 9, Rybiński Iwo 4, Pawliński Karol 3, Adamczyk Adrian 2. W zawodach brał też udział: Prochasek Robert. Trener zespołu: Marek Malik

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. ( jedynie najmłodszy Iwo Rybiński uczeń klasy 6 SP 3 Wodzisław Śl.).