Wodzisław: Dobry początek rundy rewanżowej MKS

AREK
Drużyna młodzików młodszych MKS Wodzisław zwyciężyła z KS MOSiR Cieszyn 72-41

Po pierwszej rundzie rozgrywek grupowych zespół MKS Wodzisław Śl. zajmował drugie miejsce, natomiast drużyna z Cieszyna uplasowała się na miejscu czwartym. Mimo tego, że gospodarzem spotkania był KS MOSiR Cieszyn, to drużyna z Wodzisławia Śl. była faworytem tego meczu. Niestety wynik pierwszej kwarty nie potwierdził tych oczekiwań. Nasz zespół zagrał słabo w obronie, mało zespołowo i przede wszystkim nieskutecznie. Efektem była przegrana pierwszej części spotkania 6:10.

W drugiej kwarcie było już nieco lepiej i na przerwę zespół MKS Wodzisław Śl. schodził prowadząc różnicą czterech punktów. Trzecia część spotkania to już dominacja naszej drużyny i wysokie zwycięstwo 26:7. Cała druga połowa spotkania to przede wszystkim znacznie lepsza gra w obronie oraz dobra skuteczność. Do końca meczu drużyna z Wodzisławia Śl. przeważała i całe spotkanie zakończyło się wygraną młodzików młodszych MKS Wodzisław Śl. różnicą trzydziestu jeden punktów.

Wyróżniającymi się zawodnikami tego meczu byli Bartosz Wilk (3 celne rzuty za 3 punkty) oraz Bartosz Banasik, zdobywca 28 punktów.
Wynik końcowy KS MOSiR Cieszy – MKS Wodzisław Śl. 41:72 (10:6, 11:19, 7:26, 13:21)

Punkty zdobyli: Wutke Sebastian 2, Wilk Bartosz 17, Banasik Bartosz 28, Wodecki Tomasz 0, Prochasek Robert 4, Syska Kamil 4, Paryło Jan 8, Adamczewski Amadeusz 2, Ochodek Adam 5, Rybiński Iwo 2, Szałek Jan 0, Adamczyk Jakub 0.