Wodzisław: MKS rozpoczyna 2013 rok od zwycięstwa

Arkadiusz Biernat
Sportowy rok 2013 młodzicy rocznika 1999 MKS Wodzisław Śląski rozpoczęli wyjazdowym zwycięstwem z MUKK Pszczyna.

Wyjazd okazał się bardzo udany, o czym świadczy zdecydowane zwycięstwo 106 : 51. Koszykarze wodzisławscy przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i na efekty nie trzeba było długo czekać. Wygrana pierwsza kwarta (33:9) to bardzo dobra obrona zespołowa i wyjątkowa skuteczność rzutów z gry. Nie inaczej było w drugiej kwarcie, gdzie zawodnicy drugiej piątki równie dobrze zagrali w obronie, wygrywając 34:6.

W ostatniej sekundzie pierwszej kwarty meczu rzadko spotykanym rzutem popisał się kapitan drużyny Bartosz Wilk trafiając równo z syreną boiskową za 3 pkt. z odległości 18 metrów do kosza!
W drugiej połowie meczu zespół pszczyński postawił wyższe wymagania i gra się bardziej wyrównała. Naszym zawodnikom trudno było utrzymać tak wysoki procent celności rzutów przez cały mecz.

Punkty dla MKS Wodzisław Śląski zdobyli: Banasik Bartosz 27, Paryło Jan 18, Syska Kamil 16, Wilk Bartosz (kpt.) 14, Wieczorek Jakub 12, Pawliński Karol 7, Wutke Sebastian 6, Grębos Jakub 4, Adamczewski Amadeusz 2. Trener zespołu: Marek Malik..

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śląski rocznik 1999 biorący udział w meczu są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.
W najbliższy poniedziałek 14 stycznia o godz. 18.00 w hali ZS nr 3 w Wodzisławiu Śląskim (os. Piastów) MKS rozegra mecz z Pogonią Ruda Śląska.