Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Marcin Piwoński, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego bez tajemnic ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Marcin Piwoński, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego bez tajemnic. Jest m.in. społecznym prezesem Odry Wodzisław. Ma 45 lat
Marcin Piwoński, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego bez tajemnic. Jest m.in. społecznym prezesem Odry Wodzisław. Ma 45 lat arc prywatne
W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Kandydatów do fotelu prezydenta Wodzisławia Śląskiego poprosiliśmy o to, by nam o sobie opowiedzieli. Dziś bez tajemnic Marcin Piwoński, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego.

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę Marcina Piwońskiego, kandydata na prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Przygotowaliśmy sylwetkę kandydata, prezentując ją zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej.

Marcin Piwoński jest urzędującym prezydentem Wodzisławia Śląskiego. Ma 45 lat. Oto, co powiedział nam o sobie.

Wykształcenie: wyższe ekonomiczne – Uniwersytet Warszawski (transformacja organizacji)

Komitet wyborczy: KWW Łączy Nas Wodzisław

Praca (kariera zawodowa): wieloletni kierownik centrali państwowej spółki w Warszawie, obecnie architekt systemów IT

Rodzina – szczęśliwy mąż i ojciec trójki synów

Hobby/zainteresowania/sposób spędzania wolnego czasu: sport, organizacja imprez charytatywnych, wieloletni prezes dwóch lokalnych stowarzyszeń NGO oraz prezes Odry Wodzisław

Gdzie mieszka: w Wodzisławiu Śląskim

Inne informacje/ciekawostki: wieloletni organizator akcji charytatywnych na terenie całego powiatu wodzisławskiego od 32 lat wolontariusz i szef sztabu WOŚP.

Najważniejsze punkty programu wyborczego

  • a. AUTONOMIA RAD DZIELNIC - rozszerzenie i umocnienie kompetencji rad dzielnic wraz z przekazaniem zwiększonych środków finansowych do realizacji inicjatyw własnych dotyczących potrzeb mieszkańców.
  • b. ORGANIZACJE NGO - zwiększenie wsparcia dla działań organizacji sportowych i kulturalnych wraz z ewentualnym przekazaniem terenów i lokali użytkowanych. Stworzenie stałego wieloletniego programu finansowania organizacji. Utworzenie komórki miejskiej dedykowanej dla stowarzyszeń i klubów do przygotowywania i rozliczania projektów dotacyjnych miejskich i zewnętrznych w tym utworzenie komórki księgowości dla stowarzyszeń działających na terenie miasta.
  • c. INFRASTRUKTURA- przygotowanie i przejście w fazę realizacji koncepcji obwodnic drogowych dla stref przemysłowych. Pilne udrożnienie dróg miasta głównie w godzinach szczytu.
  • e. MŁODZIEŻ - utworzenie społecznej młodzieżowej rady miasta jako wsparcia działań prezydenta i budowy koncepcji rozwoju miasta, w tym przekazanie budżetu radzie w celu realizacji projektów młodzieżowych.
  • f. BEZPIECZEŃSTWO TRANSGRANICZNE - wprowadzenie ścisłej współpracy miasta ze służbami straży granicznej oraz policji w zakresie monitoringu i niedopuszczania możliwości lokowania m.in. nielegalnych uchodźców.
  • g. POMOC OSOBOM STARSZYM ORAZ Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
  • - poprawa funkcjonowania obiektów, komunikacji oraz strategicznych punktów w mieście dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Realizacja projektów wspierających rozwój miasta w zakresie poprawy życia mieszkańców z niepełnosprawnością. Wprowadzenie społecznego programu wsparcia osób starszych SENIOR SPEC.

Dlaczego startuje w wyborach samorządowych

- Wodzisław Śląski obecnie potrzebuje konkretnych zmian i naprawienia współpracy samorządowej. Zrealizowane projekty transformacji organizacji w spółce państwowej, wieloletnie doświadczenie w pracy na wysokich stanowiskach służbowych jak również społeczna praca w organizacjach pozarządowych udowodniła, że potrafię współpracować i jednoczyć ludzi oraz organizacje do realizacji wspólnych projektów. Wszystkie te cechy powodują, że zdecydowałem się popracować dla Wodzisławia Śląskiego oraz dla wodzisławian w celu poprawy funkcjonowania miasta. Wierzę, że Wodzisław przy odpowiedniej współpracy i realnym programie jaki przygotowałem może w perspektywie najbliższych lat ponownie stać się sercem regionu.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto