Siatkarki wciąż bez wygranego seta

AREK
Drugi mecz II ligi w Wodzisławiu Śląskim i ponownie komplet punktów na koncie gości. Tym razem wodzisławianki przegrały z MCKiS Cargo Jaworzno 0-3.

Mecz nasze siatkarki rozpoczęły z animuszem i po kilku dobrych akcjach nasz zespół objął dwupunktowe prowadzenie 5:3, lecz bardziej doświadczone zawodniczki z Jaworzna szybko wyrównały stan pojedynku. Wyrównana gra trwała do stanu 11:10 dla Zorzy. Wówczas w polu zagrywki ekipy CARGO stanęła Agata Kmiecik, która ostrymi i mierzonymi serwisami siała prawdziwe spustoszenie po wodzisławskiej stronie siatki. Nie pomogły dwa czasy wzięte przez trenera Brzezinkę, jaworznianki w jednym ustawieniu zdobyły dziesięć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 20:11. Tak dużej straty nie sposób było już odrobić i chociaż wodzisławianki zniwelowały trochę przewagę rywalek, to ostatecznie partia pierwsza pojedynku padła łupem MCKiS-u.

Siatkarki Zorzy, mocno zdeterminowane, pragnące zdobyć swoje pierwsze punkty w II lidze, zaczęły drugą odsłonę bez kompleksów, grając skutecznie i widowiskowo. Wspierane głośnym dopingiem grały bardzo dobrze do stanu 21:20, kiedy to ewidentną pomyłkę popełnili sędziowie, odgwizdując błąd przełożenia rozgrywającej wodzisławskiego zespołu, Marcie Wójcik. Chociaż piłka rozgrywana była prawidłowo, a to blokująca zespołu z Jaworzna popełniła błąd. MCKiS wyrównał na 21:21, a następnie wykorzystując większe doświadczenie i wysoki blok, nie pozwolił siatkarkom Zorzy na zdobycie kolejnych punktów, wygrywając drugiego seta 25:21.

Po takiej końcówce drugiej partii z wodzisławianek uszło powietrze, co miało odbicie w początkowych fragmentach trzeciej odsłony. Młode zawodniczki z Wodzisławia Śląskiego traciły punkt za punktem, przegrywając już nawet 1:10. Dopiero w połowie seta nasz zespół zdołał trochę się pozbierać, ale tak ogromnej przewagi rywalek, na tym poziomie rozgrywek nie da się łatwo odrobić. Siatkarki Zorzy końcówkę trzeciego seta zagrały już dużo lepiej niż jego początek, pozwoliło to jednak tylko na uniknięcie pogromu w tej partii i zdobycie w niej 13 punktów.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MCKiS Cargo Jaworzno 0:3 (17:25, 21:25, 13:25)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Marta Wójcik (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Aleksandra Małek, Karolina Sowisz, Monika Wieliniec, Patrycja Szado, Judyta Ogerman, Magdalena Prokop, Agata Czernecka, Patrycja Michalska, Daria Hibner, Weronika Dusza (libero).Trener: Andrzej Brzezinka
II trener: Jarosław Musiał

Wodzisławianki zajmuję przedostatnie miejsce w lidze. Kolejny mecz Zorza rozegra w sobotę (20 października) z wiceliderem grupy - AZS SPS Politechniką Częstochowską.