Wodzisław: MKS zwycięża z Niwą Oświęcim

Arkadiusz Biernat
Koszykarze MKS Wodzisław Śl. pokonali wysoko KS Niwę Oświęcim 94:51. Był to kolejny mecz w ramach eliminacji mistrzostw Polski młodzików starszych MU-1 4 w grupie śląsko-opolskiej.

Od początku zawodów zdecydowana przewaga drużyny wodzisławskiej nie podlegała żadnej dyskusji. Agresywna obrona na całym boisku spowodowała po 2 minutach meczu przewagę punktową 11:1. Druga i trzecia kwarta meczu pokazała, że zespół MKS -u w tym dniu nie trafił na przeciwnika, który może sprawić problemy w drodze do kolejnej wygranej.

- W czwartej kwarcie, zawodnicy z Oświęcimia oswoili się z sytuacją, odważniej atakowali i byli skuteczniejsi. Wodzisławianie przebywający w tej kwarcie na boisku nieco spuścili z wysokiego tonu jaki narzucili ich koledzy w poprzednich częściach meczu. Efektem była przegrana kwarta. Plus był taki, że po raz kolejny mieli okazje sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności w warunkach meczowych - wyjaśnia Marek Malik, trener zespołu.

Najlepsi zawodnicy w tym dniu w szeregach MKS Wodzisław Śl. to: Jakub Wieczorek (15 zbiórek z tablicy i bardzo dobra skuteczność rzutów z gry –75%), Kamil Syska (8 zbiórek z tablicy, 5 przechwytów), Wutke Sebastian (8 przechwytów, 4 asysty i skuteczność w rzutach z gry – 56%) i Jan Paryło skuteczny i jak zawsze bardzo aktywny w grze obronnej.

Po raz kolejny licznie zebrana publiczności głośnym dopingiem starała się pomagać drużynie. Z meczu na mecz w hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu widać coraz większe zainteresowanie i dobrą atmosferę dla koszykówki młodzieżowej w naszym mieście. Dziękujemy kibicom.

MKS Wodzisław Śląski - KS Niwa Oświęcim 94:51 (23:11, 31:5, 33:12, 7:23)

Punkty dla MKS -u Wodzisław Śląski zdobyli: Syska Kamil 19, Wieczorek Jakub 19, Paryło Jan 14, Wilk Bartosz 14, Wutke Sebastian 11, Adamczewski Amadeusz 6, Banasik Bartosz 5, Pawliński Karol 4, Adamczyk Adrian 1, Wodecki Tomasz 1. W zawodach brali też udział: Prochasek Robert, Rybiński Iwo. Trener zespołu: Marek Malik

Kolejny mecz u siebie MKS rozegra 25 lutego z KS MOSiR Cieszyn godz. 18.

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. ( jedynie najmłodszy Iwo Rybiński uczeń klasy 6 SP 3 Wodzisław Śl.)

Cztery najlepsze zespoły awansują do rozgrywek play - off strefy śląsko-opolskiej i Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-1 4. MKS Wodzisław Śl. (jest obecnie 2) ma na ten awans duże szanse. Do zakończenia rozgrywek na Śląsku pozostały trzy kolejki spotkań.