Wodzisław: Wygrana koszykarzy z MOSM Tychy

Arkadiusz Biernat
MKS Wodzisław Śl. pokonał MOSM Tychy 76:57 (20-16,13-21, 27-3,16-17), w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU - 14 w grupie śląsko - opolskiej.

Początek meczu to zdecydowana przewaga drużyny wodzisławskiej. Bardzo dobra obrona na całym boisku spowodowała wyjście na 12 - punktowe prowadzenie. Jednak nie udało się utrzymać tej przewagi do końca kwarty, która zakończyła się różnicą czterech punktów.

Druga kwarta to część gry, o której zawodnicy MKS-u będą chcieli zapomnieć jak najszybciej. Gracze występujący w naszej ekipie wyszli na parkiet zupełnie nieskoncentrowani i nieskuteczni, co spowodowało zejście zespołu na przerwę ze stratą trzypunktową.

W szatni doszło do wnikliwej analizy gry w pierwszej połowie, co dało to efekt w postaci zwycięskiej kwarty w rozmiarze (27:3). Gra w trzeciej kwarcie zadecydowała o końcowym rezultacie spotkania, stała na bardzo dobrym poziomie i w obronie i ataku.

- Zauważalny jest w grze wodzisławian brak stabilizacji gry na wysokim poziomie. Szczególnie w meczach we własnej hali. O wiele lepiej to wygląda na wyjazdach. Możliwe, że nasi młodzi zawodnicy nie radzą sobie z presją licznie zebranej publiczności, która bardzo głośnym dopingiem starała się pomagać drużynie. Dziękujemy bardzo za to. Dużo pracy na treningach czeka nas nad poprawą skuteczności rzutów wolnych, które są na poziomie wysoce niezadawalającym - wyjaśnia Marek Malik, trener zespołu.

Bardzo dobrze na tablicach zaprezentowali się wysocy gracze: Jakub Wieczorek (18 zbiórek z tablicy) i Kamil Syska (17 zbiórek z tablicy) Najskuteczniejszym zawodnikiem był Bartosz Banasik zdobywca 19 pkt. w meczu ze skutecznością 60 %, a w defensywie najlepiej zagrał Jan Paryło (8 przechwytów piłki)

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. ( jedynie najmłodszy Iwo Rybiński uczeń klasy 6 SP 3 Wodzisław Śl.).

Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Banasik Bartosz 17, Paryło Jan 15, Wilk Bartosz 14, Wieczorek Jakub 11, Syska Kamil 9, Wutke Sebastian 5, Pawliński Karol 3, Adamczyk Adrian 2. W zawodach brali też udział: Adamczewski Amadeusz, Prochasek Robert, Wodecki Tomasz, Rybiński Iwo.
Trener zespołu: Marek Malik