Luty 2023 w Wodzisławiu Śląskim: Przegląd najważniejszych wydarzeń stycznia 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Wodzisławia Śląskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Darmowa mammografia w Wodzisławiu i Radlinie. Kto może skorzystać z badania: dla kogo, gdzie, rejestracja”?

Przegląd stycznia 2023 w Wodzisławiu Śląskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Darmowa mammografia w Wodzisławiu i Radlinie. Kto może skorzystać z badania: dla kogo, gdzie, rejestracja

Bezpłatne badanie będzie można zrobić w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammobus stanie 7 lutego, od godz. 10.00 do 16.00 przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, a 8 lutego od 10.00 do 16.00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu.

📢 Udało się zebrać całą kwotę na leczenie Mikiego z Wodzisławia Śląskiego! Mikołaj Kubala będzie mógł teraz przejść niezbędną terapię genową

Jest cała kwota na leczenie Mikiego! Na koncie zbiórki dla małego Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego jest już pełna kwota, która jest potrzebna, by Miki mógł przejść terapię genową. Kwotę udało się zebrać właśnie w dniu, kiedy mały Mikołaj skończył roczek. Na koncie zbiórki w serwisie siepomaga.pl jest już ponad 8,3 mln zł!

📢 W Wodzisławiu WOŚP zebrała ponad 138 tys. zł, w Rydułtowach 59 tys. zł i pieniądze w obcej walucie! To rekordowe kwoty ZDJĘCIA

W Wodzisławiu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała blisko 138 360, 88 zł, w Rydułtowach 59 035,75 zł i pieniądze w walucie obcej. Sztab w Pszowie poinformował o deklarowanej kwocie w wysokości 54 672,24 zł razem z eSkarbonka! Do tego należy doliczyć walutę obcą i licytacje Allegro które potrwają do soboty. Organizatorzy 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radlinie informują o kwocie 39 769.66 zł. Orkiestrę wsparły również bardzo mocno Klub Sportowy M.E.T.A z Czyżowic i Pagajos, organizując morsowanie w Olzie i bieg w Czyżowicach.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Wodzisław Śląski: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Wodzisławia Śląskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Studniówka 2023 PCKZiU z Wodzisławia Śląskiego. Tak bawili się uczniowie klasy 4MT4. Zobaczcie galerię zdjęć

Maturzyści PCKZiU z Wodzisławia Śląskiego wraz z osobami towarzyszącymi i nauczycielami bawili się w gościnnych progach domu przyjęć Anna w Gorzyczkach. Był okolicznościowy toast, później polonez. I – rzecz jasna – młodzież nie zapomniała o podziękowaniach dla nauczycieli.

📢 Łzy wzruszenia i radości po zakończeniu zbiórki na leczenie Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego. "Spełniło się moje noworoczne marzenie"

Łzy radości lały się wczoraj strumieniami na wieść, że mały Mikołaj Kubala z Wodzisławia Śląskiego będzie mógł przejść terapię najdroższym lekiem świata. Właśnie 26 stycznia, czyli w dniu kiedy Miki skończył roczek, udało się zebrać całą potrzebną kwotę, by zawalczyć z potężnym przeciwnikiem, czyli SMA. Ostatnie godziny zbiórki pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wspólnie można zdziałać cuda. - Daliście z siebie więcej niż 100 proc. Dziękujemy naszym cichym aniołom i wszystkim tym, którzy byli naszym motorem napędowym - mówią wzruszeni rodzice Mikiego.

📢 Godów. Do PSZOK-u tylko ze specjalną kartą! Mieszkańców gminy czekają spore zmiany związane z odbiorem śmieci

Od 1 marca, żeby oddać odpady w PSZOK-u przy ulicy Piotrowickiej, wymagana będzie karta PSZOK-u. Od 10 lutego będzie można je odbierać w Urzędzie Gminy Godów, przy ul. 1 Maja 53. Ale to nie wszystkie nowości. Gmina już teraz proponuje mieszkańcom darmowy Eco Harmonogram - szybki i przejrzysty dostęp do terminarza wywozu odpadów.

📢 Śmiertelny wypadek w Skrzyszowie. Pieszy zginął pod kołami samochodu

Tragiczny wypadek w Skrzyszowie w powiecie wodzisławskim. 62-letni pieszy został potrącony przez 45-letniego kierowcę citroena. Niestety jego życia nie udało się uratować.

📢 Pogrzeb ks. Macieja Węglarza w Wodzisławiu Śląskim. Prawie całe kapłaństwo był przykuty do łóżka

W kościele parafialnym pw. św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim odprawiono mszę św. pogrzebową za zmarłego księdza Macieja Węglarza. Kapłan zmarł w wieku 45 lat. W kapłaństwie przeżył 20 lat. Przez 15 był przykuty do łóżka po ciężkim wypadku samochodowym. Mimo to nadal celebrował msze św.

📢 Mikołaj Kubala z Wodzisławia kończy dziś roczek. Chłopiec cierpi na SMA. W 1. urodziny uda się zebrać pieniądze na najdroższy lek świata?

26 stycznia 2022 roku na świat przyszedł Mikołaj Kubala. Już 11 dni później, jego rodzice usłyszeli dramatyczną diagnozę. U chłopca wykryto rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Ale ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie. Dziś, 26 stycznia 2023 rok, w dniu pierwszych urodzin Mikiego - jak pieszczotliwie nazywają go rodzice - może udać się zebrać prawie 9 mln zł na terapię genową dla chłopczyka.

📢 Piękności na studniówkach szkół w Wodzisławiu. Najładniejsze maturzystki, ich kreacje i makijaż. Zobaczcie! ZDJĘCIA

Piękne maturzystki na studniówkach szkół z powiatu wodzisławskiego. Każdy bal miał swój niepowtarzalny klimat. Stworzyli go maturzyści i osoby towarzyszące. Ponieważ mamy już za sobą większość bali studniówkowych klas maturalnych w powiecie wodzisławskim, pora na pokazanie najładniejszych dziewcząt.

📢 WOŚP zagra w powiecie wodzisławskim po raz 31. Będą koncerty zespołów, występy młodych artystów, licytacje. Sprawdźcie szczegółowy program

W niedzielę (29 stycznia) odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańców powiatu wodzisławskiego czeka szereg koncertów i licytacji oraz oczywiście kwesta do orkiestrowych puszek. W tym roku WOŚP zbiera na walkę z sepsą, czyli zespołem objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie.

📢 Pijany kierowca w Syryni. Skoda jechała "zygzakiem", więc kierowcą zainteresowali się dzielnicowi. Okazało się, że jest jeszcze coś...

Dzielnicowi z komisariatu w Gorzycach zatrzymali w Syryni do kontroli drogowej kierowcę skody. 63-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym, za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego wyroku grozi mu do 5 lat więzienia.

📢 Szkolący się dopiero policjant z Wodzisławia uratował kobietę. Obezwładnił mężczyznę, który wdarł się do samochodu. Jest bohaterem!

Wodzisławski policjant odbywający szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Katowicach wykazał się profesjonalizmem i odwagą podczas niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce w Żorach. Napastnik wdarł się do samochodu, w którym była kobieta i oblał ją oraz wnętrze auta paliwem. Młody policjant bez wahania ruszył na pomoc.

📢 Wodzisław. Poznaliśmy niezwykły list z Loslau. Napisała go w imieniu więźniarki idącej w Marsz Śmierci dzielna Gertrud! ZDJĘCIA

Dzisiaj (22 stycznia), po południu w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów zaprezentowano list z Loslau, jaki napisała w imieniu więźniarki idącej w Marszu Śmierci wodzisławianka Gertrud Filut. O niezwykłej korespondencji opowiedział historyk Piotr Hojka. Odczytał również ten niesamowity list. Stało się to podczas podsumowania 12. Marszu Pamięci. Wypowiadali się też jego uczestnicy, a o mało znanych faktach z Marszu Śmierci mówił Jan Delowicz z Muzeum w Żorach.

📢 Dawny Wodzisław na starych zdjęciach. Cenne pocztówki wodzisławskie muzeum kupuje na aukcjach. Zobaczcie te fotografie ZDJĘCIA

Muzeum w Wodzisławiu ma spore zbiory starych fotografii i pocztówek pokazujących dawne miasto. Wiele z nich to prawdziwe perełki. Bo przedstawiają budynki, miejsca których już nie ma. W czasie II wojny światowej Wodzisław został zrujnowany w 80 procentach. Skalę zniszczeń można porównać do pobliskich Żor, a nawet Warszawy.

📢 Franciszek Nieć z Rydułtów: artysta, podróżnik, nauczyciel. Tworzy w trudnej sztuce linorytu. Fascynują go stare fortyfikacje ZDJĘCIA

Dr hab. Franciszek Nieć uczy malarstwa i rysunku małe dzieci i studentów. Sam tworzy linoryty, które trafiają do galerii na całym świecie. Fascynują go dawne fortyfikacje wojskowe i pola bitewne, gdzie jeździ z żoną. Potem pan Franciszek opowiada o nich w swojej twórczości.

📢 Wspaniała studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu. Bawiły się kolejne dwie klasy. Będą tańczyli do białego rana! ZDJĘCIA

W radlińskim Domu Przyjęć Premium bawią się kolejne dwie klasy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Na parkiecie jest około 50 maturzystów, niektórzy byli z osobami towarzyszącymi spoza szkoły. Są piękne kreacje, wspaniały polonez oraz występy artystyczne.

📢 Wjechał fiatem na remontowaną drogę w Pszowie na czerwonym świetle. Potem było już tylko gorzej. Za swoje wyczyny 33-llatek słono zapłaci

Do policji wpłynęło zgłoszenie, że w Pszowie na ulicy Miarki, kierujący czerwonym autem lekceważy przepisy ruchu drogowego. Wodzisławska drogówka zatrzymała prowadzącego opisanym pojazdem 33-latka do kontroli. Okazało się, że nie ma prawa jazdy. W ujęciu pirata drogowego pomogło internetowe narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

📢 Sklep charytatywny Dobry Duch w Rydułtowach - wspiera potrzebujących. Potrzeba dużo rzeczy. Sklep zaprasza wszystkich do współpracy ZDJĘCIA

Sklep charytatywny Dobry Duch, należący do Fundacji Dobry Start wspiera potrzebujących. Posiada duży magazyn w lampowni po KWK Rydułtowy, gdzie składuje darowizny od osób bądź firm. Fundacja zakupiła już busa do zwożenia mebli i sprzętu AGD. Zysk ze sprzedaży przedmiotów idzie na pomoc. Dobry Start zaprasza do współpracy tych, którzy chcą przekazać rzeczy, oraz wolontariuszy.

📢 21-latek pędził audi przez Godów! Stracił prawko, zainkasował dwa mandaty i wiele punktów karnych. Oby nauczka nie poszła w las! ZDJĘCIA

Policjanci z wodzisławskiej drogówki, na ulicy 1 Maja w Godowie zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km na godzinę. 21-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego został surowo ukarany.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie